Namo grįžęs E. Šeškus: „Susiraskit irgi tokį pat tėtį, kuris jums pagelbės“

Praėjusiame sezone Pernu „Parnu“ komandoje Estijoje žaidęs Edvinas Šeškus grįžo rungtyniauti į gimtuosius Prienus. Grįžo namo pas tėtį.

Pačio gynėjo karjera būtent ir prasidėjo Prienuose – tuomet vos 14 metų būdamas E. Šeškus pirmą kartą Lietuvos krepšinio lygoje į aikštelę išbėgo 2009 metų, lapkričio 21 dieną.

Mače su Vilniaus „Perlu“ gynėjas aikštelėje prabuvo vos tris minutes ir suklydo du kartus, tačiau svarbiausia buvo ne tai.

E. Šeškus šiuo metu vis dar yra jauniausias visų laikų Lietuvos krepšinio lygos krepšininkas išbėgęs į aikštelę.

„Edviną priimti į komandą nusprendė vadovybė, tai nėra mano, kaip tėvo sprendimas,– kalbėjo krepšininko treneris Virginijus Šeškus 2009 metais. – Jam dar yra anksti žaisti tokiose varžybose, tačiau gal po kokių ketverių metų jis jau bus LKL lygio žaidėjas.“

Po metų E. Šeškus sulaukė kvietimo iš Vilniaus „Lietuvos ryto“. Gynėjas taip pat tapo bene jauniausiu visų laikų krepšininku užregistruotu Eurolygoje. Tiesa, krepšininkas stipriausiame Senojo žemyno turnyre nedebiutavo.

Vėliau E. Šeškus vilkėjo Vilniaus „Perlo-MRU“, „Sakalų“ ir pačio „Lietuvos ryto“ marškinėlius. Tiesa, buvo skolintas atgal į „Lietuvos ryto“ dublerių komandą ir Raseinių „Rasams“.

2015 metų gruodį E. Šeškus galiausiausiai nutraukė bene tris sezonus trukusį kontraktą su „Lietuvos rytu“ ir dar kartą sugrįžo į Prienus.

2015–2016 metų sezone gynėjas spėjo sužaisti 3 rungtynes, tačiau nei vienose iš jų taškų nepelnė. 

Sekančiame sezone E. Šeškus pakėlė sparnus į Estiją, Pernu „Parnu“ komandą. Baltijos krepšinio lygoje (BBL) gynėjas vidutiniškai rinko po 13,1 taško, atkovojo po 2,8 kamuolio ir atliko po tiek pat rezultatyvaus perdavimo.

Lietuvių liaudies patarlės „Visur gerai, bet namuose – geriausia“ paklausęs E. Šeškus galiausiai dar kartą grįžo namo, kai to labiausiai reikėjo jo tėčiui.

„Sunku net ir dabar, sako, „jei ne tėtis, kur tu dabar žaistum?“ O aš ateinu ir sakau: „Tai susiraskit irgi tokį pat tėtį, kuris jums pagelbės“.

Jau debiutinėse šio sezono rungtynėse E. Šeškus pelnė 18 taškų, atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 16 naudingumo balų.

„Dabar mano pakilimas, atsigavimas, pagaliau vėl pradėjau mėgautis krepšiniu.“– optimistiškai nuteikė E. Šeškus.